Ano, zdá se to jednoduché. Co taky s tím, že ano. Koupím nějaký filtr, ten bude běžet a víc se starat nemusíme. Takové jsou představy těch, kteří ještě vlastní bazén nemají. A to jsme ještě sáhli do lepšího případy, protože jsou i takoví, kteří by bazén klidně provozovali bez filtru. Rád bych viděl, jak by ta voda vypadala po týdnu či dvou při vysokých teplotách. Domnívám se, že koupat by se v ní chtěl jen silně otrlý jedinec. Brrrrr.
Nuže, o vodu se skutečně pečovat musí, a to různými způsoby. Jistě, nemusíme dělat vůbec nic a někoho si na to zjednat. V USA běžná praxe milionářů a dalších, kteří jsou většinou líní jako vši a nevědí kam s penězi. Ale nechme je být a půjdeme zpátky do našich luhů a hájů.
U nás taková praxe ještě stále není a ani nevím, zda existuje nějaká firma na údržbu vody v bazénu. Práce, která je denně tak na pět minut se jen těžko bude nějaké firmě pozdávat, ale když to jde jinde, proč by to nešlo také u nás.
Takže ta péče o vodu. Je třeba mít na paměti, že v přírodě číhají různí roztodivní živočichové, dají li se tak nazvat, kteří na nás podnikají útoky různými způsoby. A taková neošetřená voda v bazénu to je něco pro ně. A my je nevidíme. I když máme vodu jako křišťál. Ony totiž tyto potvora vidět nejsou, ale jsou o to zákeřnější. Proto je třeba proti nim bojovat. Bohužel, klasické zbraně, jako třeba kulomet nebo granát jim nic neudělá. Zato chemie s nimi zatočí tak, že se stanou zcela neškodnými. A může to být například chlór.
Jistě namítnete, že ten byste používali neradi, nu pak ještě možno zkusit třeba kyslíkové tablety. Ty chlór neobsahují, a přesto dokážou vodu vydesinfikovat. Je však nutno k této zbrani zakoupit ještě také aktivátor. Že nevíte oč jde. Nu, to nevadí, Zde již není místo, a proto klikněte na odkaz výše v článku a dozvíte se vše, co je nezbytně nutné vědět.