Někdy se zdá, že je soukromník a jeho podnik ztracený. Když se podniká a nevynáší to přes veškerou snahu dost peněz, vypadá to skutečně beznadějně. Podnikatel chce žít, jenže třeba nemá za co, firma si žádá finanční injekce, ale není z čeho jí je poskytnout, dluhy narůstají a černé myšlenky střídají dřívější optimismus. A v takových situacích to nejeden podnikatel vzdává. Sekne s podnikáním, firmu prodá nebo zavře a jde zkusit štěstí někam jinam. Ale zatímco někdy je to skutečně to jediné možné řešení, protože vznikly problémy, jichž se už nelze zbavit, jindy je záhodno takový krach odložit a pokusit se to vyřešit nějak jinak.
A to třeba tak, že se požádá o podnikatelskou půjčku. Protože co na tom, že se takto získají finanční prostředky jenom na omezeně dlouhou dobu? To je přece jedno. Peníze jako peníze. A když poslouží svému účelu, tedy pomohou překonat těžké časy, není důvod to s půjčkou nezkusit.Ale před podnikateli stojí v takové situaci ještě jeden problém. A to ten, že se podnikatelům s problémy neshánějí půjčky právě snadno. Finanční instituce se bojí dát peníze někomu, u koho to vypadá, že by je nemusel zvládnout vrátit. A tak se bankovní půjčky zamítají, když mají podnikatelé nedostatečné příjmy nebo záznamy v registrech dlužníků.
Ale nejsou tu jenom banky. Díky bohu tu máme i nebankovní společnosti. A když tedy nevyjde podnikateli bankovní podnikatelská půjčka, což to zkusit s nebankovní hypotékou? Taková nebankovní hypotéka je přece dostupná všem, kdo se za ni zvládnou zaručit svojí nemovitostí, a mohou ji mít všichni, kdo ji podle nastavených podmínek dokážou splácet. A tak se peníze určené pro skomírající firmu nakonec sehnat dají.
A toho by měli podnikatelé využívat, pokud věří, že je ještě naděje, že ještě není všechno ztracené. Nikdo přece nebude dobrovolně krachovat, pokud je ještě naděje, že to zase bude lepší.