Perské koberce patří již mnoho let k ozdobám obytných prostor. Jsou tkané s pestrými vzory a vyniknou zejména na jednobarevné ploše, například na lité podlaze s podlahovým vytápěním. Perský koberec je samozřejmě podlahová krytina určená primárně (kromě ozdoby domu) pro chůzi, ale dá se na něm docela dobře i cvičit a posilovat anebo pracovat na notebooku, případně sedět a hrát deskové či karetní hry. Výhodou koberců je poměrně velká plocha na různé aktivity, které si nemůžete dovolit u konferenčního stolku,, anebo které by u stolku měly velmi omezené možnosti.
Perský koberec vám takto poslouží do té doby, dokud je čistý a nezapáchá. Je to celkem logické, vždyť posezení na zašpiněné a páchnoucí ploše nepřináší příjemné pocity, jenže jak docílit dokonalé čistoty koberce, když máte doma jen robotický pytlíkový vysavač (nebo docela obyčejný ruční vysavač), který odsaje jen část nečistot a některé v koberci zůstanou? Ano, je to tak, žádný suchý vysavač nedokáže nasát vše, co na koberec nepatří, zpravidla jde o o mastné prachové žmolky přilepené mezi vlákny, na nichž si pochutnávají bakterie, a vytváří také typický odér. Tím, že po koberci chodíme naboso nebo v ponožkách a poskytujeme bakteriím náš pot, za určitý čas může koberec silně svou vůní připomínat nemytá bosá chodidla.
Existuje však služba, která koberce důkladně čistí speciálním mechanismem Rotovac, velmi dobře recenzovaným s mnoha úspěchy v obytných privátních i komerčních prostorách. Čištění perských koberců strojem Rotovac přináší překvapivé výsledky, o něž se postará soustava rotujících kartáčů a výkonné podtlakové nasávání čisticího roztoku s nečistotami. A jak často koberce čistit? Záleží na frekvenci jejich využívání a stupni znečištění, většinou stačí jednou až dvakrát do roka, ale například v kancelářích, kde se lidé nepřezouvají, a v dalších komerčních prostorách, je třeba provádět čisticí proces častěji.